Willa Żaba 

 

Nocleg, wypoczynek i rekreacja w miejscowości Serock nad Jeziorem Zegrzyńskim

REZERWACJA

BLOG

Picasso w Serocku
 

 

Niewiele osób wie, iż w 1948 roku w Serocku przebywał Pablo Picasso. W czasie swojej podróży odwiedził dom letni znanych polskich architektów państwa Syrkusów przy dzisiejszej ul. Rybaki  pod numerem 2. Podczas pobytu stworzył portret Mercedes Sachez Arcas. Krążą pogłoski, iż namalował również na jednej ze ścian gołębia będącego symbolem pokoju zaprojektowanego właśnie przez Picassa dla Kongresu.  Dom jest odmienny archtektonicznie od okolicznych budynków. Sama jego sylwetka kojarzy się z domami południa europy. Z okien domu można podziwiać panoramę dorzecza Bugu padającego do Narwi. Spacerując po mieście trzeba to miejsce koniecznie odwiedzić.  

Plaża

 

Wychodząc z Willi Żaba na bulwar po kilku krokach dotrzecie do plaży miejskiej, na której znajduje się również strzeżone kąpielisko. W upalne dni w przyplażowej cukierence można skosztować znakomitych lodów, gofrów oraz rurek z kremem.

Plac zabaw


Nieopodal Willi przy samej plaży znajduje się wodny plac zabaw, na którym dzieci mogą wyszaleć się do woli.

Rynek i targowisko miejskie

 

Trzysta metrów od domu znajduje się rynek miejski. W środy i soboty odbywa się targowisko miejskie, na którym można zaopatrzyć się w produkty od lokalnych wytwórców i dostawców. W letnie weekendy wieczorami można również wziąć udział w organizowanych koncertach i imprezach kulturalnych.

Okoliczne barki i restauracje

 

W promieniu pięciuset metrów znajdziecie wiele knajpek ze znakomitymi jadłospisami. Tuż obok willi znajduje się Bar U Masełka oferujący znakomite ryby. Pizzeria Tramonti oferuje pokaźną i smakowitą pizzę. Przy rynku miejskim polecamy odwiedzić cukiernię Pychotka, a amatorów naleśników spotka miła niespodzianka w naleśnikarni Kolorowy Talerz. Przy ulicy Kościuszki znajdziecie restaurację Pychotka oferującą najlepszą kuchnię polską w mieście. Przy głównej ulicy Serocka można zjeść za niewygórowaną cenę znakomity, ogromny kebab. Natomiast w oddalonej o 1,5 km Wierzbicy odwiedźcie koniecznie bar z kuchnią chińsko - wietnamską oraz osławioną restaurację Złoty Lin. 

Molo

 

W sąsiedztwie willi znajduje się molo, do którego przybijają statki wycieczkowe oraz tramwaj wodny przypływający z Warszawy.

Molo nieopodal Willi Żaba oferującej nocleg nad Zalewem Zegrzyńskim

Wąwóz Szaniawskiego

 

Polecamy pieszą lub rowerową wycieczkę do jednego z najmniejszych rezerwatów przyrody na terenie naszego powiatu.

Podążając Bulwarem Nadnarwiańskim wzdłuż rzeki w kierunku Zegrza /pieszo po ok. 1 godzinie/ dotrzecie do miejscowości Zegrzynek, w którym nad brzegiem jeziora znajduje się Rezerwat Przyrody Wąwóz Szaniawskiego, którego powierzchnia nie przekracza 14 ha. Znajdziecie w nim ruiny dworu rodziny Szaniawskich wybudowanego w 1838 roku. W miejscu tym funkcjonował również jeden z największych i najnowocześniejszych młynów parowych zarówno w Królestwie Polskim jak i całej europie. W dworku genialny dramatopisarz Jerzy Szaniawski tworzył swoje dzieła. Powstały tutaj takie perełki jak Adwokat i róże czy Żeglarz.  Dzisiaj zobaczycie jedynie schody i piwnice budynków, które spłonęły w 1977 roku, w niedługim czasie po śmierci artysty.

Podczas spaceru polecamy zajrzeć do znajdującej się tuż obok rezerwatu Restaurację Kapitańską w Klubie Mila będąceego własnością znanego sportowca Mateusza Kusznierewicza. 
 

 

ul. Niska 7, 05-140 Serock

tel. 602-215-429

e-mail: willazaba@willazaba.pl

Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Polityka prywatności